Pozostałe

Wieczór z Jackiem Wójcickim

  • Data rozpoczęcia:
    29 WRZEśNIA 2017 19:00
  • Data zakończenia:
    29 WRZEśNIA 2017 22:00

Zapraszamy  29 września o 19:00 do RCK na spotkanie z jednym z najpopularniejszych krakowskich aktorów i piosenkarzy - Jackiem Wójcickim, któremu towarzyszy orkiestra symfoniczna. W wykonaniu artysty o niezwykle optymistycznym usposobieniu estradowym zabrzmią m.in. takie przeboje retro jak: "W małym kinie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań", "Baby", "Ach, śpij kochanie", "Szczęście raz się uśmiecha", "Całuję Twoją dłoń madame". Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych.

Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. "Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!" Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach "Nieszpory Ludźmierskie" Jana Kantego Pawluśkiewicza i "Woła nas Pan" Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak "Lista Schindlera" S. Spielberga, "Ostatni dzwonek" M. Łazarkiewicz, serialach "Dzieci z Doliny Młynów" i "Urwisy z Doliny Młynów" oraz programach TV m.in. w "Kabarecie Olgi Lipińskiej", galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka - bohatera programów dziecięcych TVP.

Jacek Wójcicki wystąpi w Kołobrzegu z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, którą dyrygować będzie Rafał Kłoczko. Bilety na koncert dostępne w kasie RCK (od 15 września), w cenie 40 zł normalne i 35 zł ulgowe. Zapraszamy!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Można to wyłączyć w przeglądarce. Więcej na ten temat
ZAMKNIJ x