Pozostałe

Wernisaż i wystawa fotografii "Poland" Przemysława Dawida

  • Data rozpoczęcia:
    10 LISTOPADA 2017 19:00
  • Data zakończenia:
    2 GRUDNIA 2017 17:00

Zapraszamy na wernisaż i wystawę fotografii "Poland" Przemysława Dawida. Wernisaż: 10.11.2017 roku o godzinie 19:00. Termin wystawy: 10.11. - 02.12.2017 r. Przemysław Dawid, fotografuje od ponad 20 lat. Pochodzi ze Szczecina. Brał udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych. Z zawodu między innymi grafik komputerowy choć do swoich prac stosuje minimalne zmiany w czasie przygotowania zdjęć. Od dłuższego czasu przyświecają mu dwie myśli w jego pracy twórczej:

Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć? Ernst Haas

Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył. Robert Bresson
Jak sam o sobie mówi, wciąż się uczy. Jego fotografia oddaje jak najbardziej naturalną sytuację. Zarówno w fotografii reportażowej jak i pejzażowej stara się oddawać sytuację zastaną. Przemysław Dawid od wielu lat podróżuje, zarówno po Polsce jak i zagranicy. Sam określa siebie jako człowieka gór. Przeszedł z aparatem wielokrotnie większość gór w Polsce. Posiada w swoim archiwum ponad 150 sfotografowanych polskich zamków. Zakochany jest od lat w pojezierzu drawskim. Ma za sobą dwa rowerowe wyjazdy z Polski do Afryki oraz do Aten. Z aparatem zawędrował też do Izraela, Palestyny, Norwegii, Włoch i wielu innych bliższych lub dalszych Polsce krajów. Jednak na 20 lecie zdecydował się pokazać fotografie z naszego kraju. Znajdziemy w niej oczywiście kadry gór, zamków, rzeki Drawy, i innych zakątków naszego kraju w tym tych najbliższych znajdujących się w powiecie kołobrzeskim.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x