Pozostałe

Zaduszki z Pionierami

  • Data rozpoczęcia:
    17 LISTOPADA 2017 17:00
  • Data zakończenia:
    17 LISTOPADA 2017 20:00

Zapraszamy mieszkańców miasta na okolicznościowe spotkanie poświęcone pamięci pierwszych osiedleńców naszego miasta. W programie przede wszystkim wspomnienia o tych, którzy odeszli oraz część artystyczna, wspominki przy herbatce i wizyta w muzeum Patria Colbergiensis.

„Zaduszki z Pionierami” będą okazją do zapoznania się z upublicznionymi pamiątkami rodzinnymi pierwszych, powojennych mieszkańców Kołobrzegu, przybyłych tu w latach 1945-1955 oraz ich rodzin, do których skierowano specjalny apel o wypożyczenie pamiątkowych zdjęć. W ten sposób stały się one czymś więcej niż tylko pamiątką rodzinną. Zostały zeskanowane i zarchiwizowane jako świadectwo przeszłości dla przyszłych pokoleń, którym będą przypominać o przeszłości naszego miasta i o tym, jak rodził się z gruzów powojenny Kołobrzeg. Zapraszamy na spotkanie z tymi, którym to zawdzięczamy - żyjącymi i tymi, którzy są obecni wśród nas już tylko we wspomnieniach, 17 listopada, w piątek, o godz. 17.00 do sali koncertowej ratusza. Wstęp wolny.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x