Pozostałe

One Billion Rising - Nazywam się Miliard

  • Data rozpoczęcia:
    14 LUTEGO 17:00
  • Data zakończenia:
    14 LUTEGO 20:00

One Billion Rising - Nazywam się Miliard to przeciwprzemocowy protest w formie tańca. Akcja ta po raz pierwszy odbyła się 14 lutego 2013 roku. Kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej.

W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety z kolejnych krajów, miast i wsi, poruszając takie tematy jak: przemoc ekonomiczna, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Każdy kraj czy miejscowość wybierała i dodawała kolejne formy przemocy, które były dla lokalnej społeczności najważniejsze.

Polska akcja odbywa się pod hasłem Nazywam się Miliard, by w ten sposób okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy. Pierwszego roku do akcji przyłączyło się 17 miejscowości, a w 2016 roku tańczyło i protestowało niemal 60! Za każdym razem poruszany jest trudny, zamieciony pod dywan problem związany z przemocą wobec kobiet i/lub dziewcząt. Inicjatywą organizatorek polskiej akcji jest powstanie w 2015 roku Antyprzemocowej Sieci Kobiet - sieci grup i organizacji z całej Polski specjalizujących się lokalnie w działaniach przeciwprzemocowych.

One Bilion Rising - Nazywam się Miliard w 2017 roku nagłaśniać będzie problem gwałtu na randce. Wspólnym mianownikiem One Billion Rising jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię.

Dlaczego warto przyłączyć się do akcji:

Ponieważ wspólne działanie daje nadzieję - a nadzieja daje siłę do realizacji wspólnej wizji.

Ponieważ wspólne i jednoczesne działanie daje możliwość poszerzenia świadomości na temat przemocy wobec kobiet 

Ponieważ nie ma Rewolucji bez Solidarności!

Kołobrzeg stał się kolejnym miastem w Polsce, które przyłączyło się do One Billion Rising - Nazywam się Miliard.

14 lutego 2018 o godz.17.00 na Dziedzińcu Ratusza Kobiety, dziewczyny ponad wszelkimi podziałami politycznymi, społecznymi, zawodowymi itp. poprzez wspólny taniec, pokażą swoją solidarność z kobietami z całego świata, które doświadczają przemocy.

Treningi rozpoczynają się 3 listopada. Każdy kto chciałby dołączyć może przyjść na próbę do hali Milenium między godziną 18.45 a 20.

Organizatorem akcji w Kołobrzegu jest Izabela Zielińska.

Dane kontaktowe: iza100@autograf.pl lub tel. kom. 603 358 614.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Warto także odwiedzić stronę: www.feminoteka.pl/nazywamsiemiliard

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x