Pozostałe

Koncert Wiedeński "Pod gwiazdami Wiednia i Budapesztu"

  • Data rozpoczęcia:
    2 STYCZNIA 18:00
  • Data zakończenia:
    2 STYCZNIA 21:00

Zapraszamy Państwa w podróż z roztańczonego Wiednia do romantycznego Budapesztu, magicznego świata operetki i krainy czardasza, gdzie rozbrzmiewać będą zarówno radosne walce, polki Johanna Straussa oraz innych wiedeńskich kompozytorów jak i pełne wigoru tańce węgierskie.

Znamienite kompozycje w wykonaniu Międzynarodowej Orkiestry Salonowej Vienna oraz solistów światowej sceny, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca i czardasza prezentując niezwykły kunszt wokalistów obdarzonych wspaniałymi głosami, którzy na co dzień są solistami scen operowych i operetkowych oraz wirtuozów instrumentalistów jak i najznakomitszych kameralistów koncertujących w Polsce i całej Europie wykreują dla Państwa najwspanialsze arie i duety miłosne. Uniwersalizm narracji języka muzycznego tego programu i jego niebywała ekspresja są pomostem między wykonawcami i publicznością, co buduje emocjonalne więzi pozytywnej energii. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta Nietoperza", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" polkę "Tritsch- Tratsch" czy też marsz Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.  Zapraszamy na ten niezwykły i niezapomniany wieczór “ Pod Gwiazdami Wiednia i Budapesztu” i zachęcamy do doświadczenia wielu doznań w iście książęcym stylu. 

Gala Noworoczna - Koncert Wiedeński "Pod gwiazdami Wiednia i Budapesztu".

Orkiestra Salonowa Vienna.

Miejsce: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1.

Data: 02.01.2018 r. godz. 18:00.

Bilety: 65 zł do nabycia w kasie RCK.

Obsada:

Jolanta Kremer - sopran

Olena Liubavina - sopran

Marcin Kotarba - tenor

Maryjan Lomaha - skrzypce solo / wirtuoz skrzypiec

Międzynarodowa Orkiestra Salonowa Vienna

(kwintet smyczkowy, cymbały, fortepian)

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x