Koncerty

Enej - koncert kolęd

  • Data rozpoczęcia:
    28 GRUDNIA 2017 19:00
  • Data zakończenia:
    28 GRUDNIA 2017 22:00

W ramach kołobrzeskiej tradycji koncertów kolęd w kołobrzeskiej Bazylice zapraszamy na “Kolędowanie z Enejem” -  niezwykły projekt muzyczny  odwołujący  się do bogatej, tak ukochanej przez wszystkich tradycji kolędowania. Uwielbiamy wspólne śpiewanie znanych, bożonarodzeniowych melodii, a energia, młodość i radość, tak dobrze znane wszystkim fanom grupy Enej, dodadzą uroku temu wspólnie spędzonemu wieczorowi.

“Kolędowanie z Enejem” to najbardziej znane, najbliższe sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat, to w końcu możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni. Nie pozostaje więc nic innego, jak zaprosić do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu 28 grudnia 2017 r.  o godz. 19.00 w Bazylice w Kołobrzegu. Bezpłatne wejściówki dostępne od dnia 18 grudnia w Urzędzie Miasta - pokój nr 101 (od 8:00-15:00).

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu).  Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Przełomowym w historii okazał się rok 2005, kiedy w zespole pojawiła się nowa twarz - Mirosław „Mynio” Ortyński, który wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzyli niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy.  ENEJ w 2008 roku wydał debiutancką płytę „Ulice”. W roku 2010 ENEJ z powodzeniem wystąpił na eliminacjach do XVI Przystanku Woodstock, pokonując 700 zespołów i zapewniając sobie występ na dużej scenie.  W tym samym roku wydana została płyta „Folkorabel”, która  niedługo potem doczekała się statusu złotej. W 2011 roku ENEJ zwyciężył w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Ten rok to początek nowej drogi w historii grupy. Od tej pory każdy sezon wakacyjny upływa pod znakiem nieustannych podróży, koncertowania we wszystkich regionach Polski, jak i poza granicami kraju - w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Belgii, Czechach, we Włoszech, na Ukrainie, czy Litwie.  Intensywna działalność koncertowa nie przeszkadza jednak muzykom zespołu w tworzeniu i nagrywaniu nowych piosenek. Zaowocowało to powstaniem nowego materiału muzycznego, który już w listopadzie 2012 zapełnił płytę “Folkhorod” poprzedzoną przez dwa single - “Skrzydlate Ręce” i “Tak Smakuje Życie”. Płyta od kilku lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, pokryła się potrójną platyną, a kolejne znajdujące się na niej piosenki, jak “Lili” i “Symetryczno-Liryczna”, królują w rozgłośniach radiowych.

W lutym 2015 roku światło dzienne ujrzała “Paparanoja” - płyta, która niedługo po premierze uzyskała status złotej, a następnie platynowej. Pochodzące z tej płyty “Kamień z napisem LOVE” i “Może będzie lepiej” biły rekordy popularności w stacjach radiowych.

Zespół ma na swoim koncie nagrody: główną i internetową podczas konkursu SuperPremiery 2012, Największy Przebój Roku podczas TopTrendy Festiwal 2013, trzy nagrody Eska Music Awards, Super Jedynkę w kategorii super zespół w 2015 roku oraz wielokrotnie przebój lata radia RMF FM.

Do bogatego repertuaru dołączyły autorskie aranżacje tradycyjnych kolęd, które zespół zaprezentował podczas kolędowania z Polsatem w grudniu 2016 roku.

Obecnie ENEJ prowadzi intensywną działalność koncertową niezmiennie ciesząc się popularnością w każdym miejscu do którego podróżuje.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x