Pozostałe

Spotkanie z pisarzem Przemysławem Piotrowskim

  • Data rozpoczęcia:
    15 MARCA 16:00
  • Data zakończenia:
    15 MARCA 19:00

Zapraszamy do RCK dnia 15 marca 2018, godz. 16.00, na spotkanie z pisarzem Przemysławem Piotrowskim oraz promocję thrillera pt. „Droga do piekła”. Uniwersytet Trzeciego Wieku swoimi działaniami nawiązuje do tradycji uniwersytetów powszechnych, propagujących wśród ludzi wiedzę z różnych dziedzin niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego. W ramach cotygodniowych spotkań odbywają się wykłady i seminaria, prowadzone przez wykładowców wyższych uczelni, miejscowych lekarzy, lokalnych naukowców oraz osoby pasjonujące się różnymi dziedzinami nauki czy sztuki. 

Tym razem gościem będzie Przemysław Piotrowski, zielonogórzanin, rocznik ‘82. Były dziennikarz sportowy,  potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiujący również w Hiszpanii i USA. Kocha podróże i nowe wyzwania. Pasjonat sportu, podróży, geografii i historii. Wychowany na Stephenie Kingu, Grahamie Mastertonie, Connie Igguldenie i Bernardzie Cornwellu. Zadebiutował entuzjastycznie przyjętym thrillerem „Kod Himmlera”, następnie wykreował mroczny świat w ciężkiej gatunkowo „Drodze do piekła”. Zapraszamy na spotkanie w ramach otwartego wykładu UTW w dniu 15 marca (czwartek) o godz. 16.00 do sali widowiskowej RCK. Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).

O „Drodze do piekła”

„Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki…

Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się być jedynie drobną igraszką?”

Informacje o autorze i książce pochodzą z portalu: www.lubimyczytać.pl 

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x