Pozostałe

''Pan Cogito przygody z muzyką"

  • Data rozpoczęcia:
    24 KWIETNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    24 KWIETNIA 22:00

Zapraszamy serdecznie na spektakl słowno-muzyczny ''Pan Cogito przygody z muzyką" dnia 24.04.2018 ( wtorek) , g.19:00 do RCK. Spektakl to przypowieści inspirowane muzyką, mitologią i przemyśleniami P. Cogito mające przedstawić świat w którym zawsze jest miejsce na prawdę, godność i bezkompromisowość.

Autor "Pana Cogito" był wielkim melomanem i znał się na muzyce, często używał w poezji terminów muzycznych i opisu dźwięków jako metafory. Z czułością opisywał instrumenty muzyczne, i wyrażał swoje zdanie - poprzez myśli p. Cogito - o muzyce współczesnej. Obcowanie z twórczością Zbigniewa Herberta wymaga skupienia i czasu na refleksję, stąd potrzeba "oddechu", którym jest muzyka. Dźwięki harfy nie przeszkadzają słuchaczowi, wręcz przeciwnie - zabierają go w intymny świat własnych przemyśleń. Kontrapunktem zaś będzie suchy dźwięk kołatki i drewnianych instrumentów perkusyjnych.

Anna Seniuk

Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła PWST w Krakowie i również tam zadebiutowała na scenie rolą Irmy w Wariatce z Chaillot J. Giraudoux w Starym Teatrze. Występowała na deskach licznych teatrów, m.in.: Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od 2003 roku jest aktorką Teatru Narodowego w którym w ostatnich latach można byłą ją zobaczyć w takich sztukach jak: „PAN TADEUSZ - wszystkie słowa”, „Twórcy Obrazów”,„ Udręka Życia”. Najnowsza sztuka w której można zobaczyć artystkę to „Ułani” autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza . Od lat współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról. Grała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w serialach. Znana widzom między innymi z filmów i seriali : Czterdziestolatek, Czarne Chmury, Konopielka, Panny z Wilka, Awantura o Basię. W ostatnim czasie można było zobaczyć artystkę w filmach: „Kanadyjskie sukienki” oraz : „Syn Królowej Śniegu”

Anna Seniuk to również reżyser. Wielkim powodzeniem cieszy się Jej „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, wystawiana w Teatrze Narodowym.

Artystka wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, m.in.: Wielki Splendor - nagroda Teatru Polskiego Radia, Mistrz Mowy Polskiej, Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony. Zdobywczyni TeleKamery i TeleMaski .

W 2016 r. ukazała się książka Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem - wywiad rzeka, który z aktorką przeprowadziła jej córka Magdalena Małecka-Wippich.

Emilia Raiter

Harfistka, opowiadaczka. Urodzona w Lublinie, w wieku sześciu lat wyjechała do Moskwy, gdzie zapoznała się z tajnikami gry na harfie w Szkole Muzycznej, a następnie w Moskiewskim Państwowym College’u Muzycznym im. F. Chopina (1994-2005). W 2004 roku zdobyła pierwsze szlify aktorskie w Moskiewskim Studiu Teatralnym - „Nejroteatr”. W czerwcu 2005 roku zamieszkała w Warszawie gdzie zgłębiała technikę gry na harfie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina. W 2008 roku rozpoczęła naukę w Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” gdzie do roku 2012 występowała jako aktorka i instrumentalistka.

W 2016 roku z udziałem harfistki odbyła się premiera projektu Kołysanki z krańców świata i czasu, współtworzonego z Agnieszką Mendel i Maciejem Hanuskiem. Artystka współtworzy duet Piła i Harfa, który w marcu 2014 wygrał w konkursie 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu. Od 2013 roku współpracuje z Grupą Studnia O biorąc udział w przedstawieniach oraz projektach dydaktycznych jako harfistka i opowiadaczka. Dodatkowo we współpracy z multiinstrumentalistą Sebastianem Pikulą tworzy kilka projektów muzycznych. Stale występuje w solowych koncertach i przedstawieniach.

Bilety:35 zł (ulgowe), 40zł (normalne).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x