Pozostałe

Noc Muzeów

  • Data rozpoczęcia:
    19 MAJA 2018 19:00
  • Data zakończenia:
    19 MAJA 2018

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły ją powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

Formuła tego wydarzenia od lat pozostaje niezmienna, muzea w tym również Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu  w ciągu kilku nocnych godzin bezpłatnie udostępnia zwiedzającym swoje zbiory, przygotowując dodatkowe atrakcje i niespodzianki  specjalnie na ten jeden dzień w roku.

Muzeum Oręża Polskiego zaprasza w tym roku aż na „dwie noce muzeów”.

Pierwsza odbędzie się 18 maja (piątek) godz. 16.00 – 21.00 w naszym zamiejscowym oddziale w Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku, w ramach której proponujemy:

bezpłatne zwiedzanie poradzieckiego schronu-magazynu atomowego.

prezentacja umundurowania i uzbrojenia radzieckiego specnazu.

samochody wojskowe z kolekcji MOP w Kołobrzegu.

grill przy schronie.

Druga zaś odbędzie się 19 maja (sobota) godz. 19.00 – 24.00 w oddziale Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Gierczak w Kołobrzegu oraz w Kołobrzeskim Skansenie Morskim ul. Bałtycka w Kołobrzegu.

W programie między innymi:

iluminacje świetlne.

prezentacje umundurowania, wyposażenie bojowego oraz uzbrojenia w wykonaniu rekonstruktorów.

działo 88 mm i czołg Panzer IV.

zwiedzanie wnętrza działa samobieżnego  ISU-122 oraz samolotu Iskra.

zaprezentowanie po raz pierwszy po rewitalizacji eksponatów wydobytych z dna Bałtyku (kotwicy Halla, armaty Schneider 75 mm, podstawy działka przeciwlotniczego Oerlikon 20 mm).

Wstęp bezpłatny.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x