Letni Festiwal Operowy

  • Data rozpoczęcia:
    8 LIPCA 20:30
  • Data zakończenia:
    8 LIPCA 23:30

Zapraszamy na operę, której w takim wydaniu nigdy Państwo nie widzieli - na piaszczystej plaży przy Kamiennym Szańcu!
8.07.2018, g. 20.30 - gala operowa - benefis Wielkiego Turnieju Tenorów
16.07.2018, g. 20.30 - Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego

To propozycje zawierające znane szlagiery operowe i operetkowe realizowane w niebanalny sposób – lekkie, odprężające, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i urlopową scenerię.
Wstęp na Letni Festiwal Operowy jest bezpłatny!


Podczas gali Opera na plaży zabrzmią szlagiery operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty – najlepsze z najlepszych z repertuaru Opery na Zamku. I te spokojne – najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią muzyczną, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Zabrzmią między innymi melodyjne, porywające dźwięki z gatunku zarzueli rodem z ognistej Hiszpanii. Usłyszymy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę jubileuszowego, 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu . 
Zapraszamy na naszą wybuchową, fascynującą mieszankę najcudowniejszych melodii na świecie – idealne zakończenie wakacyjnego wieczoru.

obsada:

Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Victoria Vatutina, Gosha Kowalinska, Juan Pablo Dupré, Tomasz Kuk, Tomasz Łuczak, Zwycięzca 20. Wielkiego Turnieju Tenorów
Orkiestra Opery na Zamku
Vladimir Kiradjiev - dyrygent 

 

Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego to dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków!
Mistrz Rossini już zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni. Wciąż jednak jest sławny, dlatego ciągle pukają do niego różni goście, którzy chcą zwierzyć się ze swoich problemów. W swoim piecu wyczarowuje cudowny napój. Eliksir ten czyni cuda – przywraca śpiewaczce głos, leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę”, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji. Przepisy trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje dość nieroztropnie...

scenariusz i reżyseria: Natalia Babińska
kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk 
scenografia i kostiumy: Martyna Kander  
reżyseria świateł: Dawid Karolak
asystent dyrygenta: Antonina Banaś

obsada:
Tomasz Rak - Rossini
Felipe Alonso Céspedes-Sánc­hez - Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczką
Lucyna Boguszewska - Primadonna
Victoria Vatutina - Zdradzana żona / Dulcynea
Rafał Pawnuk - Zdradzany mąż / Diabeł
Tomasz Łuczak - Młodzieniec / Pan z teczką
Żaneta Bagińska - Ukochana kawiarka
Orkiestra Opery na Zamku
Jerzy Wołosiuk - dyrygent

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x