Pozostałe

Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe

  • Data rozpoczęcia:
    17 LIPCA 19:00
  • Data zakończenia:
    27 LIPCA 23:00

Zapraszamy na koncerty w ramach XV Europejskich Warsztatów Muzycznych i Letnich Warsztatów Orkiestrowych. Godz.19.00, wstęp wolny.

Koncerty:

17.07 (inauguracyjny), 19.07, 20.07, 21.07, 24.07, 26.07, 27.07 (finałowy) - sala widowiskowa RCK

22.07 - sala ratusza miejskiego

23.07 - scena plenerowa RCK

W dniach 17-28 lipca 2019 r. odbędą się w tym roku po raz piętnasty Europejskie Warsztaty Muzyczne i Letnie Warsztaty Orkiestrowe. Tradycyjnie adresowane są one do skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów, kontrabasistów, śpiewaków oraz orkiestry - uczniów szkół muzycznych, studentów i absolwentów akademii muzycznych z jednej strony, miłośników muzyki klasycznej, orkiestrowej i kameralnej, z drugiej. Każdego dnia (z wyjątkiem 18.07) młodzi adepci sztuki instrumentalnej będą prezentować swoje umiejętności na wieczornych koncertach w salach Regionalnego Centrum Kultury (ul. Solna 1) lub Ratusza Miejskiego (ul. Armii Krajowej 12). Można będzie także podziwiać koncerty profesorów i orkiestry, w Bazylice Mariackiej w Kołobrzegu (koncert biletowany), oraz podczas koncertu plenerowego (scena plenerowa RCK ul. Solna 1). Szczegółowy plan koncertów znajduje się na plakacie.

Dyrektorem artystycznym XV Europejskich Warsztatów Muzycznych jest legendarny skrzypek - kameralista, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Jan Stanienda.

W imieniu organizatora Stowarzyszenia Fundusz Promocji Talentów serdecznie zapraszamy na koncert otwierający warsztaty. W Roku Moniuszkowskim działania artystyczne zainauguruje Kwartet smyczkowy nr 1 d-moll Stanisława Moniuszki. Dzieło to, ofiarowane Józefowi Elsnerowi, obok kwartetu F-dur jest jedynym sensu stricto utworem kameralnym Stanisława Moniuszki. Jest kompozycją młodzieńczą, ukończoną najprawdopodobniej jesienią 1839 r. Charakteryzuje się typową dla Moniuszki prostotą i śpiewnością, pod względem stylistycznym pozostaje pod wpływem klasyków wiedeńskich. W składzie kwartetu wystąpią: Jan Stanienda – skrzypce, Bartosz Bryła – skrzypce, Katarzyna Budnik – altówka. Lidia Grzanka-Urbaniak – wiolonczela. Wstęp, podobnie jak na wszystkie koncerty w ramach warsztatów (z wyjątkiem koncertu w Katedrze), wolny (ilość miejsc ograniczona).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x