Pozostałe

Koncert „Yaga Kowalik w repertuarze… Piaf, Greco, Aznavour”

  • Data rozpoczęcia:
    12 PAźDZIERNIKA 19:00
  • Data zakończenia:
    12 PAźDZIERNIKA 21:00

Zapraszamy na koncert pt. „Yaga Kowalik w repertuarze… Piaf, Greco, Aznavour”, dnia 12.10.2018 (piątek) godz. 19:00 do RCK.

Yaga Kowalik - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.

W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. „Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY. Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Podczas koncertu artystka zaprezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour. 

Bilety: 25 zł dostępne w kasie RCK.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x