Pozostałe

DKF film „Zimna Wojna”

  • Data rozpoczęcia:
    24 PAźDZIERNIKA 17:00
  • Data zakończenia:
    24 PAźDZIERNIKA 21:00

Zapraszamy na film „Zimna Wojna”, który odbędzie się 24 października w Regionalnym Centrum Kultury o godzinie 17:00 i 19:00.

reżyseria: Paweł Pawlikowski
aktorzy: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski

czas trwania: 88 min. 
produkcja: Polska/Francja/Wielka Brytania 2018

MFF w Cannes 2018: najlepszy reżyser (Paweł Pawlikowski)

Twórca nagrodzonej Oscarem Idy przeniósł widzów tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu Zimna wojna jest… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Najnowsza produkcja Pawła Pawlikowskiego została zaprezentowana w Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes. To pierwszy polski film od czasu Pianisty Romana Polańskiego, który walczył o Złotą Palmę. Jury festiwalu przyznało Pawlikowskiemu nagrodę dla najlepszego reżysera. 

Cena biletu: 10 zł.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x