Pozostałe

DKF film „Sny wędrownych ptaków”

  • Data rozpoczęcia:
    13 LUTEGO 19:00
  • Data zakończenia:
    13 LUTEGO 22:00

Zapraszamy na film „Sny wędrownych ptaków”, który odbędzie się 13 lutego 2019 w Regionalnym Centrum Kultury o godzinie 19:00.

reżyseria: Ciro Guerra, Cristina Gallego

aktorzy: Carminia Martinez, Jose Acosta, Natalia Reyes, Jhon Narvaez

czas trwania: 125 min.

produkcja: Dania / Meksyk / Kolumbia 2018

„Sny wędrownych ptaków”, najnowsze dzieło Ciro Guerry (nominowanego do Oscara za „W objęciach węża”) i Cristiny Gallego, to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayuu. Chciwość, rywalizacja między gangami, namiętność – to one stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

Kolumbia w czasie przełomu lat 60. i 70. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayuu. Podczas plemiennego obrzędu wchodzenia w dorosłość Zaida (Natalia Reyes) wykonuje tradycyjny taniec, którym kusi potencjalnego kandydata na męża – Rapayeta (Jose Acosta). Jednak Ursula (Carmina Martinez), stojąca na czele klanu, stawia młodemu Rapayetowi wysoką cenę, jaką ten ma zapłacić za Zaidę. Rapayet szuka sposobu na szybkie zdobycie pieniędzy. Wraz ze swoim wspólnikiem, Moisesem (Jhon Narvaez) spotykają amerykańskich hipisów szukających dojścia do dostawców marihuany. Rapayet i Moses sami wcielają się w rolę dealerów, a interes, który ubijają, będzie jedynie początkiem historii...

„Sny wędrownych ptaków” były pokazywane podczas tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes w sekcji Quinzaine des Realisateurs.

Cena biletu: 10 zł.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x