Koncerty

Koncert Stan Borys z grupą Imię Jego 44

  • Data rozpoczęcia:
    29 LISTOPADA 2018 19:00
  • Data zakończenia:
    29 LISTOPADA 2018 22:00

Koniec listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu obfitował będzie w spotkania z gwiazdami polskiej sceny muzycznej i teatralnej. 30-go listopada Stanisława Celińska śpiewać będzie piosenki ze swojej najnowszej płyty pt. „Malinowa...” , dzień wcześniej będzie okazja do spotkania z największymi przebojami Stana Borysa w wykonaniu artysty, takimi jak   “Anna”, “Spacer dziką plażą”, “Jaskółka uwięziona”,” Wiatr od Klimczoka,” “Niczyj”, “Zmęczony burz szaleństwem”, oraz  piosenkami z nowej płyty  “Ikona”. Stan Boryswystąpi w Kołobrzegu z grupą „IMIĘ JEGO 44”, z którą m. in. wykonał dwa znakomite  koncerty we wrześniu 2016 r. KONCERT JUBILEUSZOWY – Urodzinowy  75/55. Koncert w sali W. Lutosławskiego  w Polskim Radiu został nagrany i był transmitowany przez Polskie Radio dla Ciebie i TVP. Drugi koncert z tej serii odbył się w Filharmonii w Rzeszowie. Stan Borys  jest laureatem festiwali piosenki we Francji  Belgii , Irlandii, Wenezueli w  Grecji gdzie na V Olimpiadzie piosenki otrzymał laur najlepszego wykonawcy z 40 krajów. W 1975 roku opuścił Polskę udając się do USA,  śpiewał nieprzerwanie zajmując się  propagowaniem języka polskiego na scenie i w swoim programie radiowym  w Chicago. W Chicago, na Uniwersytecie Illinois stworzył  spektakl o Norwidzie według dramaturgii Tymoteusza Karpowicza.  Stworzył tez przedstawienie “Piszę pamiętnik artysty- hańba temu kto o tym źle myśli” z którego później powstała płyta CD.

W Chicago z wieloma znanymi muzykami amerykańskimi nagrał płytę - pt. “Niczyj “ wykorzystując poezje: J. Tuwima , L. Staffa, B. Leśmiana, Norwida i innych. Po powrocie do kraju w 2004 roku nieustannie koncertuje z grupą muzyczną , którą  nazwał “IMIE JEGO 44”.  W 2010 roku  powstał film dokumentalny o jego filozofii życiowej i definicji dążenia do  wolności pt. “Wolność jak płomień” w reżyserii Iwony Sadowskiej, który na  Los Angeles Cinema Film of Hollywood  otrzymał II miejsce Award of Merit  i II miejsce na  INTERNATIONAL  FAMEWALK  FILM FESTIVAL.  Stan Borys za całokształt swojej pracy został uhonorowany podwójnym medalem Gloria Artis ( srebrny i zloty ) , Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP, oraz    Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został odznaczony Perłą Kultury. 11 listopada  2017 roku w Dniu Święta Niepodległości  oznaczony został przez prezydenta RP  Krzyżem Kawalerskim  Orderu Odrodzenia Polski. Więcej informacji na temat artysty na jego oficjalnej stronie internetowej www.stanborys.com

Koncert Stana Borysa w Kołobrzegu odbędzie się 29.11.2018 o godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) do nabycia w kasie (tel. 94 35 249 49).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x