Koncerty

Koncert z cyklu RCK PRO JAZZ

  • Data rozpoczęcia:
    24 LUTEGO 18:00
  • Data zakończenia:
    24 LUTEGO 21:00

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu RCK PRO JAZZ, 24 lutego 2019 (niedziela) o godzinie 18:00 w sali widowiskowej RCK wystąpi Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade feat. Freddie Hendrix - „Amerykański jazz z polską duszą”.

Koncert promujący najnowszy album muzyczny „In Our Own Way”. W programie autorskie aranżacje muzyki polskiej - Chopin, Komeda, My Pierwsza Brygada oraz kompozycje własne uzupełnione światowymi standardami Dave Brubeck'a.

Muzycy:

Freddie Hendrix (USA) - trąbka

Sylwester Ostrowski (PL) - saksofon

Miki Hayama (JPN) - fortepian

Dominique Sanders (USA) - bas

Eric Allen (USA) - perkusja

Jazz obecnie ma bezwzględnie zasięg międzynarodowy. Artyści zewsząd tworzą muzykę, która czyni jazz syntezą kultur z całego globu. Polska w szczególności stała się częścią jazzowego rozkwitu od czasu, gdy Dave Brubeck odbył tournée po kraju w 1958 roku w szczytowej fazie Zimnej Wojny i stał się jednym z pierwszych amerykańskich „ambasadorów jazzu”. Kiedy grał swoją kompozycję „Dziękuję”, hołd dla Fryderyka Chopina, publiczność wybuchła radością, a jazz stał się symbolem międzynarodowej współpracy.

Teraz, sześćdziesiąt lat później, polski saksofonista Sylwester Ostrowski zjednoczył swoją międzynarodową brygadę, kwintet muzyków z Polski, Japonii, Afryki i USA, którą na albumie „In Our Own Way” wspiera syn Brubecka Darius i trzy wybitne wokalistki, aby świętować 100 lat polskiej niepodległości i uhonorowanie kultowego Kwartetu Brubecka i połączenia tego amerykańskiego i polskiego jazzu. Rezultatem jest swingujący zestaw utworów, które ucieleśniają hard bop, cool jazz, amerykańskie, polskie i japońskie piosenki oraz klasyczną muzykę, które pięknie łączą się w utwory i historie. Ostrowski do Jazz Brigade odnosi się jak do „wielokulturowego dialogu artystycznego”, a muzyka kwintetu ma wiele korzeni. Stanowi mocne przesłanie i zapewnia świetne wrażenia.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x