Pozostałe

Wernisaż Marty Julii Piórko i Tomasza Muellera

  • Data rozpoczęcia:
    26 KWIETNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    26 KWIETNIA 22:00

Zapraszam na wernisaż wystawy malarstwa Marty Julii Piórko i Tomasza Muellera w piątek 26.04.2019, godz. 19.00 do GSW w Ratuszu.

Marta Julia Piórko, ur. w Gdańsku. Jest autorka epickich portretów. Dzięki połączeniu przekonywającej realistycznej techniki z pop-surrealistyczną narracją, wykreowała niepowtarzalny styl. Obok portretów ludzi w jej pracach pojawiają się przedstawienia zwierząt. Dzięki personifikacji artystka przedstawia ludzkie uczucia i namiętności. Jej pracom towarzyszy aura subtelnego niepokoju i melancholii. Tomasz Mueller tworzy w technice oleju i akwareli. Tę drugą odkrył przypadkowo 3 lata temu, traktując ją początkowo jako odskocznię od obrazów olejnych, powstających w długim i pracochłonnym procesie. Szybko okazało się jednak, że akwarela pochłonęła artystę i stanowi wyzwanie, bez którego nie wyobraża sobie obecnie życia. W kręgu twórczych inspiracji oraz zainteresowań malarza znajduje się drugi człowiek oraz architektura miast, odwiedzanych podczas licznych podróży, jak Neapol, Rzym, Palermo czy rodzimy Gdańsk.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x