Pozostałe

Noworoczny Koncert Wiedeński

  • Data rozpoczęcia:
    4 STYCZNIA 17:00
  • Data zakończenia:
    4 STYCZNIA 22:00

Noworoczny Koncert Wiedeński pt. "Chwilo, pełna uniesień - trwaj". 4.01.2020 (sobota), godz. 17.00 i 19.30. Sala widowiskowa RCK, ul. Solna 1.

Bilety w cenie 100 zł, do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

Magiczny wieczór w świecie operetki, musicalu, światowych hitów i muzyki filmowej, wieczór, pełen miłosnych uniesień, wzruszeń, tęsknot, radości i zabawy. Usłyszą Państwo nadzwyczajne piękno: czardaszy, walców, pieśni i miłosnych duetów, kompozytorów wszechczasów, tj. Johana Straussa, Franca Lechara, Irmina Kalmana , przeboje musicali Loyda Webera, Carl Loewe, Leonard Bernsteina, Nino Rota i wielu innych fantastycznych kompozytorów. Wysłuchają Państwo „KONCERT BISÓW” wśród których znajdą się takie utwory jak: „Granada”, „O sole mio”, „Libiamo, libiamo”, „Przetańczyć całą noc”, „ Usta milczą dusza śpiewa”, „Brunetki, blondynki”, „ Wielka sława, to żart”, „Czardasz, czardasz”, „Maria” z „West Seid Story” i wiele innych, jak „Can Can”, czy „Nad Pięknym modrym Dunajem”. Koncert swoim charakterem nawiązuje do tradycji WIELKICH NOWORCZNO-KARNAWAŁOWYCH KONCERTÓW, nie tylko Wiednia i Londynu, ale i wszystkich stolic Europy. Cieszymy się, że miasto Kołobrzeg, dzięki swej kulturalnej działalności , również zalicza się do grona wspaniałych i liczących się miejsc. Muzycznie przedstawią program, światowego formatu wokaliści i instrumentaliści wirtuozi, występujący w największych polskich i zagranicznych filharmoniach, oraz salach koncertowych, tj. Nowojorski Lincoln Center, czy Filharmonia Berlińska. NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI, porywa publiczność, humorem, pięknem i potęgą różnorodnych głosów, niesamowitą wirtuozerią instrumentalistów i energią na scenie. Każdy koncert jest niezapomnianym świętem dla naszej publiczności. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki i instrumentalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu, pełną wspaniałej muzyki, klasy i dobrego humoru. Koncert ten, to przyjemność, której nie można przegapić, ani sobie odmówić.

WYKONAWCY:

ANNA OGIŃSKA - sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych:

Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). W swoim repertuarze posiada role w operach

i operetkach; wystąpiła jako Zerlina w Don Giovannim, Serpina w La serva padrona i Livietta w Livietta e Tracolla Pergolesiego. Współpracowała m. in. z chórem Camerata Silesia, oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej pod batutą Marka Mosia i Alexandra Liebreicha.

Jest solistką Narodowej Opery w Warszawie.

OSKAR JASIŃSKI - niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych. Na co dzień, solista Śląskiej Operetki Kameralnej.

Aktywnie współpracujący z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musikalowe i inne.

SERHII LEDENOV - tenor liryczny,

SERHII ANDROSHCHUK - tenor dramatyczny,

Obaj Panowie, to soliści Narodowej Opery Kijowskiej, gościnnie występujący na europejskich scenach teatrów operowych, kreując główne role tenorowe.

ARTUR BANASZKIEWICZ – skrzypek, wirtuoz, kompozytor i aranżer, artysta, który oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego, często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych utworów z różnych obszarów muzyki, m. In.: „Viva Strauss!”,

„La Fiesta Mexicana”, „Skrzypek na dachu”, „Hava Nagilah”, „Oczy czarne”, „ Kalinka”. Autorski koncert pt. „Wieczór w krainie czardasza”, inspirowany folklorem cygańskim

i żydowskim, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii, czy Lipskiego Gewandhaus.

MAES -ENSEMBLE - zespół kameralistów, pod dyrekcją pianistki Pani Marzenny Mikuły Drabek, prezentujący indywidualny styl aranżacji, oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentalistów sprawia, że utwory wykonane przez MAES -ENSEMBLE charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe i głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.

 

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x