Pozostałe

Wystawa "Marc Chagall-litografia"

  • Data rozpoczęcia:
    4 LIPCA
  • Data zakończenia:
    22 SIERPNIA

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta, Galeria Sztuki Współczesnej im. A.J. Ściesińskich zapraszają na wystawę "Marc Chagall - litografia" w dniach 4.07-22.08.2020.

GSW, ul. Armii Krajowej 12, prawe skrzydło Ratusza.

Wystawa doszła do skutku dzięki współpracy kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej RCK z Warszawskim Domem Aukcyjnym.

Kolekcja kilkudziesięciu litografii przyjedzie do Kołobrzegu z Tel Awiwu i będzie to pierwsza w Polsce prezentacja tej kolekcji.
Marc Chagall-malarz i grafik żydowskiego pochodzenia posiadający obywatelstwo rosyjskie i francuskie; czołowy przedstawiciel kubizmu i internacjonalizmu w malarstwie. Jest przykładem malarza zaliczanego do ścisłej czołówki tzw. wielkiej paryskiej awangardy, posługującego się nowoczesną, uniwersalną formą artystyczną, który równocześnie w swojej sztuce zachował pierwiastki kultury rodzimej, mimo sukcesu międzynarodowego. W malarstwie Chagalla nastąpiła synteza co najmniej trzech kultur: żydowskiej, rosyjskiej i francuskiej.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x