Musical "Virtuoso"

  • Data rozpoczęcia:
    24 PAźDZIERNIKA 09:00
  • Data zakończenia:
    24 PAźDZIERNIKA 23:00
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na musical "Virtuoso", polsko-amerykański spektakl o Ignacym Janie Paderewskim. 24.10.2020 (sobota), godz.15.00 Spektakl odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
Bilety: 30 zł (w cenie transport + bilet) do nabycia w kasie RCK (liczba miejsc ograniczona).
Harmonogram wydarzenia:
-Wyjazd z Kołobrzegu: godz. 09:00 (Plac Ratuszowy)
-Poznań: godzina 15:00- 18:00 spektakl
-Przyjazd do Kołobrzegu: około godziny 23:00WYJAZD DO TEATRU MUZYCZNEGO W POZNANIU na musical pt. „Virtuoso” - scen., muz., sł. M. Hardy, tłum. L.Haliński (libretto), P. Kieliszewski (piosenki). Premiera: 12 września 2020, czas trwania: 170 minut (z przerwą). Początek spektaklu: godz. 15.00. Bilety: 30 zł (w cenie transport + bilet) do nabycia w kasie RCK (ilość miejsc ograniczona)
Musical „Virtuoso”

Scenariusz, muzyka i słowa – Matthew Hardy

Tłumaczenie – Lesław Haliński (libretto), Przemysław Kieliszewski (teksty piosenek)
Współpraca – Brian Kite
Orkiestracja i aranżacje wokalne – Andrew Fox
Premiera: 12 września 2020
Czas trwania: 170 minut (z przerwą)
Ignacy Jan Paderewski.
Polityk. Premier. Kompozytor. Pianista.
W każdej z tych ról był wybitny, ale… czy znacie też drugą stronę jego życia?
Showman! Najbogatszy artysta! Filantrop! Bożyszcze tłumów! Ulubieniec kobiet! Niemożliwe?
Poznajcie Elvisa tamtych czasów! Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Króla Presleya albo Beatlesów. Wpływ Paderewskiego na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”. My straciliśmy dla niego głowy już w listopadzie… Zobaczcie, dlaczego!
Opowiemy Wam historię o wspaniałym Artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej Ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Historię, której scenariusz nadaje się na hollywoodzki serial albo… na musical!
Czas najwyższy oddać zatem głos spadkobiercom dorobku Andrew Lloyda Webbera, Stephena Schwartza czy Alana Menkena:
- Matthew Hardy napisał libretto i muzykę, które zapewniły mu wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Na co dzień pracuje na Broadwayu, gdzie tętni życie światowego musicalu.
- Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles jest utytułowanym reżyserem musicalowym odnoszącym sukcesy w USA i Chinach. W naszej realizacji możemy liczyć na jego artystyczną pomoc.
Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów – dobrze Wam znanych, gwarantujących spektakl na najwyższym poziomie. Dream Team w składzie:
- Jerzy Jan Połoński – reżyseria
- Paulina Andrzejewska-Damięcka – choreografia
- Mariusz Napierała – scenografia
- Agata Uchman – kostiumy
- Radosław Mateja – kierownictwo muzyczne
- Lesław Haliński – tłumaczenie libretta
- Przemysław Kieliszewski – tłumaczenie piosenek
Musical powstał z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza
RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x